Kwi 12

Czym jest pozycjonowanie stron

pozycjonowanie stronCoraz częściej pada pytanie do czego potrzebne jest pozycjonowanie stron.

Czym więc jest pozycjonowanie?

pozycjonowanie stron to wszystkie działania mające na celu umieszczenie danej strony internetowej pośród pierwszych wyników wyszukiwania na dane słowo lub frazę kluczową. Gdy w wyszukiwarkę wpiszesz frazę związaną z interesującymi Cię usługami lub produktami, np. cyklinowanie podłóg w Kołobrzegu, otrzymasz szereg odnośników do najróżniejszych stron. Jednak kolejność wyników wyszukiwań jakie zobaczysz absolutnie nie jest przypadkowa. Jeśli chcesz aby twoja oferta znalazła się na czele tu właśnie potrzebne będzie pozycjonowanie strony internetowej.

pozycjonowanie stron koszalin może wydawać się procesem mało skomplikowanym. Jednak profesjonalne pozycjonowanie stron to szereg systematycznie wykonywanych zabiegów związanych z promocją strony internetowej.

Trzeba jednak pamiętać, iż pozycjonowanie jest procesem krótkotrwałym  nie można w pewnym momencie go przerwać lub zakończyć bez niepożądanych efektów, prowadzących do spadku pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Aby Twoja strona internetowa zajmowała odpowiednie miejsce w ścisłej czołówce wyników wyszukiwania musimy podejmować działania mające na celu utrzymanie jej wysokiej pozycji.

Od czego zależy pozycja strony internetowej w wyszukiwarce?

Od bardzo wielu czynników. Na pierwszym miejscu jest konkurencja jaka mamy w danej frazie. Jeżeli nasza fraza (np.:kuchnie na wymiar) jest popularna, istnieje wiele stron na ten temat, które w dodatku są pozycjonowanie – o wiele trudniej będzie wypromować taką stronę. Przykład „zielone szafki” jest bardzo prosty do pozycjonowania – jest to dosyć nietypowa fraza, nie wiele stron znajduje się w wynikach wyszukiwania, a w dodatku raczej mało kto pozycjonuje frazę „zielone szafki”. Inaczej sprawa wygląda w przypadku takich słów jak nieruchomości, hotele, komputery itp.

Następnym elementem są tak zwane Back links BL. Zdobywanie takich linków nie jest proste ani tanie.

Trzecią sprawą, która wpływa na wyniki naszej strony w wyszukiwarkach, jest sama strona, a dokładniej treść. Czyli to co zawiera oraz budowa strony zarówno ze względu na kod jak i strukturę wewnętrznego linkowania, staż strony itp. Jest tu wiele zagadnień czysto technicznych związanych z optymalizacją stron.